Bağırsak (Kolon) Kanseri Tedavisi

           En sık görülen kanserlerden birisi olup özellikle 50 yaşından sonra sıklığı belirgin olarak artmaktadır. Metastaz yapmamış hastaların öncelikle bu alanda deneyimli bir cerraha ameliyat olmaları gerekmektedir. Ameliyat sonrasında ise hastalığın evresi ve lenf bezelerine yayılım durumuna göre ileride hastalık tekrarını veya başka organlara yayılmasını önlemek amacı ile koruyucu tedaviler vermek gerekmektedir.

         Daha ileri evrelerde en çok karaciğere yayılım şeklinde ortaya çıkan hastalarda yeni gelişen tedavi yöntemleri ile çok iyi neticeler alınabilmekte ve hatta bir kısmında tam şifa sağlanmaktadır. Akıllı ilaç olarak isimlendirdiğimiz hedefe yönelik tedaviler ve aşı tedavileri bağırsak kanserinin tedavisinde çok önemli bir yer tutmakta ve çok iyi neticeleri elde etmemizi sağlamaktadırlar.  Hastaların tümör dokusunda yapılan analizlere göre hedefe yönelik tedavilerin hangilerinin uygun olduğu kolaylıkla belirlenip bazen tek başlarına bazen de kemoterapi ile birlikte verilerek yayılmış olan kanserin dahi tedavisi mümkün olmaktadır.

       Sonuç olarak bağırsak kanserli her hastayı moleküler ve genetik özelliklerine göre bireysel olarak değerlendirmek ve hangi akıllı ilacı vereceğimize ya da aşı tedavisi uygulayıp uygulamayacağımıza karar vermemiz gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 229 20 55