Over (Yumurtalık) Kanseri Tedavisi

        Kadınlarda en sık görülen kanserlerden birisi olan over kanseri bazı ailelerde meme kanseri ile birlikte genetik olarak geçiş gösterebilmektedir. Çok erken evreler hariç, yumurtalık ve çevre dokuların cerrahi olarak çıkarılmasını takiben mutlaka tekrarı önleyici tedavi uygulanması gerekmektedir.

      Over kanserinde kemoterapilerin yanında hedefe yönelik olarak geliştirilen ve tümörün damarlanarak yayılmasını engelleyen akıllı ilaçların uygun hastalarda mutlaka verilmesi gerekmektedir.

          Yumurtalık kanserinde hastalığın tekrarlaması durumunda şifa elde etmek mümkün olmakla birlikte birçok hasta da kısa zamanda yeni tekrarlar görülebilmektedir. Bu durumdaki tekrarları önlemek amacıyla da geliştirilmiş akıllı/hedefe yönelik ilaçlar bulunmaktadır. Yine uygun hastalar da vücut bağışıklık sistemini uyararak etki eden aşı tedavileri de çok iyi neticeler verebilmektedir.

          Sonuç olarak, over kanserinde hastalığın her safhasında  etkili olan yeni akıllı hedef ilaçlar bulunmaktadır. Hastalara kendi bireysel moleküler, genetik özelliklerine göre analizler yapılıp,  en etkili ilaçların seçilerek uygun zamanlarda bunların verilmesi ile çok iyi neticeler alınabilmekte ve birçok hastada şifa elde edilebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 229 20 55