Yumuşak Doku Kanserleri (Sarkomlar) Tedavisi

       Bu grupta tanımlanan kanserler vücut da bulunan kemik, kas, bağ dokusu, yağ dokusu veya kan damarlarından gelişen tümörlerin genel ismidir ve vücudun her yerinde görülebilir. Bu tür tümörlerde genel prensip tümörün mümkün ise tamamen çıkarılmasıdır. Çıkarılan tümör dokusunda yapılacak olan moleküler ve genetik incelemeler hastanın sonraki tedavisini belirlemeye yardımcı olmaktadır.

            Bu tümörlerden yavaş seyirli özellik gösterenlerde ilave koruyucu tedaviye gerek olmaz iken, orta yada hızlı ilerleme gösteren türlerinde hastalığın yayılmasını önleyici kemoterapi veya akıllı ilaç tedavileri uygulanabilmektedir.

            Hastalığı yayılma göstermiş yani başka organlara metastaz yapmış olanlarda mümkünse metastaz olan organdaki tümörün moleküler ve genetik incelemesi neticesinde en etkili tedavinin seçilmesi ve uygulanması gerekmektedir. Bu tür analizler sonrası bir çok hastada kemoterapi yerine akıllı/hedefe yönelik tedaviler yada aşı tedavileri uygulanarak çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Bu hastalık grubunda bireysel tedavi seçimi çok önemlidir ve her hastanın kendi tümör özelliklerine göre en uygun tedavi seçilmeli ve uygulanmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 229 20 55