Kanser tedavileri korona alanından uzak yerde yapılsın

https://www.sabah.com.tr/ankara-baskent/2020/04/08/kanser-tedavileri-korona-alanindan-uzak-yerde-yapilsin

TIBBI Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Uğur Coşkun, “Kanser hastalarının hastanelerin rutin acil birimleri yerine farklı bir birimde kabul edilmesine yönelik tedbirlerin alınması, gerek hastalıkları gerekse aldıkları tedaviler nedeniyle korona virüs enfeksiyon riski daha fazla olan kanser hastalarının korunması açısından çok faydalı olacaktır” dedi.

İZOLE MEKANDA BAKILSIN
Kanser hastalarının bir yandan ciddi hastalıkları ile mücadele ederken diğer yandan Kovid-19 salgını nedeniyle ciddi endişe yaşadıklarını belirten Dr. Coşkun, hastaneye giden kanser hastaları için hastanelerin alması gereken tedbirlerin önemine değindi. Tedavi almak için gelen kanser hastalarının mümkün olduğunca Kovid-19 şüphesi ile başvurulan ve takip edilen hastaların bulunduğu alanlardan farklı birimlerde kabul edilmeleri, mümkün olur ise giriş kapılarının ayrılması, muayene ve kemoterapi ünitelerinin mümkün olduğunca izole bir mekanda yapılmasının uygun olacağını belirtti.

KORUNMALARI IÇIN FAYDALI
Coşkun, kanser hastalarının aldıkları tedaviye bağlı şiddetli kusma ve benzeri yan etkiler nedeniyle acil servislere başvurmak zorunda kalabildiğini aktararak, “Hastanelerin rutin acil birimleri yerine farklı bir birimde kabul edilmesine yönelik tedbirlerin alınması gerek hastalıkları gerekse aldıkları tedaviler nedeniyle korona virüs enfeksiyon riski daha fazla olan kanser hastalarının korunması açısından çok faydalı olacaktır” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 229 20 55